Uproszczona księgowość

Dlaczego Meritum?

Wiemy, jak ważne jest zaufanie w biznesie. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów może je zagwarantować, dlatego też oferowana przez nas księgowość uproszczona jest jasna i przejrzysta. Doradzimy w wyborze najlepszej formy opodatkowania, wskażemy zagrożenia płynące z rynku oraz pomożemy w rozwiązaniu bieżących problemów gospodarczych. Współpraca z nami to najlepszy wybór!

Uproszczona księgowość

to usługa skierowana głównie dla:

• osób fizycznych,
• spółek cywilnych osób fizycznych,
• spółek partnerskich,
• spółek jawnych

Których przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów oraz operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły 2 000 000 euro. Uproszczona księgowość jest dedykowana głównie małym przedsiębiorstwom. Jeżeli prowadzisz małą firmę, warto skorzystać z prostszych form rozliczania podatku dochodowego działalności gospodarczej.

Mała Księgowość:

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Karta podatkowa

W ramach tej usługi oferujemy:

  • prowadzenie i przechowywanie dokumentacji podatkowych, do których jest zobowiązany podatnik;
  • nadzór nad terminami, limitami oraz czynnikami mającymi wpływ na uzyskanie lub utratę prawa do powyższych form opodatkowania;
  • obliczanie zaliczek na podatek dochodowy;
  • sporządzanie rocznych deklaracji podatkowych

„Chcemy zapewnić kompleksową obsługę i pomoc w prowadzeniu działalności.”

Dodatkowo gwarantujemy wsparcie w zakresie:

  • kontroli skarbowych,
  • rozliczeń z tytułu podatku VAT,
  • aktualizacji danych podatnika w urzędach i innych instytucjach

Księgowość uproszczona

– mała księgowość

Każdy początkujący przedsiębiorca, zanim zarejestruje swoją działalność, musi stanąć przed wyborem odpowiedniej formy prowadzenia księgowości. Księgowość uproszczona, czyli inaczej mała księgowość będzie odpowiednia dla mikro oraz małych przedsiębiorców. To łatwa w prowadzeniu i mało kosztowna opcja, działająca na prostych zasadach gromadzenia danych finansowych. Dzięki niej niewielkie podmioty gospodarcze z łatwością mogą obliczyć poziom przychodów oraz swoje zobowiązania podatkowe.

Uproszczona księgowość

– podział

Istnieją trzy podstawowe formy prowadzenia małej księgowości. Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest najpopularniejszą z nich. Polega na sumowaniu przychodów i kosztów oraz płaceniu podatku od kwoty wypracowanego dochodu. Kolejną formą opodatkowania jest ryczałt ewidencjonowany, który posiada liczne ograniczenia. Stawka podatku zależna jest tu tylko od przychodów, koszty nie są brane pod uwagę. Ostatnią możliwością jest karta podatkowa – podatek jest tu płacony w określonej z góry kwocie dla danego rodzaju prowadzonej działalności.

Mała księgowość

– którą formę wybrać

Uproszczona księgowość powstała w związku z zapotrzebowaniem małych przedsiębiorców,chcących szybko, sprawnie, niedrogo obliczyć i skontrolować swoje podatki. Każda z przedstawionych form prowadzenia księgowości uproszczonej ma swoje plusy i minusy. Warto zasięgnąć opinii doradcy podatkowego, który profesjonalnie doradzi wybór najbardziej odpowiedniej formy księgowości.


Potrzebujesz profesjonalnej porady podatkowej?

USŁUGI KTÓRE MOGĄ CI SIĘ PRZYDAĆ

LEASING
KSIĘGOWEJ

Outsourcing kadr i płac to korzystne, wygodne i efektywne rozwiązanie, które pozwoli Ci obniżyć koszty nawet o 30%. A wszystko bez zbędnych formalności i dodatkowych kosztów, związanych z rozliczaniem wynagrodzeń, doborem odpowiedniej kadry czy rekrutacją. W leasingu pracowniczym przedmiotem umowy jest usługa.

WINDYKACJA PŁATNOŚCI

Wiemy, że upominanie się o należne środki i odzyskiwanie długów nigdy nie jest ani łatwym, ani przyjemnym procesem. Dlatego też warto w tym przypadku skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą rozwiązać wszelkie finansowe problemy z jednoczesnym utrzymaniem dobrych relacji z dłużnikami.

WIRTUALNE
BIURO

Wirtualne biuro to oferta dla osób, które cenią sobie oszczędności oraz wygodę i komfort prowadzenia działalności. Biuro wirtualne Wrocław i Oleśnica to usługa, która pozwoli Ci prowadzić działalność z dowolnego miejsca na świecie i znaczne obniżenie jej kosztów, przy jednoczesnym stałym kontakcie i przepływie informacji.