Pełna księgowość

NASZA MISJA

W trosce o naszych klientów korzystających z usługi pełnej księgowości we Wrocławiu i Oleśnicy nieustannie rozwijamy nasze umiejętności oraz poszerzamy wiedzę, by zapewnić im profesjonalną pomoc. Szukamy jak najlepszych rozwiązań, by dopasować je do indywidualnych potrzeb. Zależy nam na mierzalnych i widocznych efektach.

KSIĘGOWOŚĆ DLA FIRM
DOSTOSOWANA DO POTRZEB

Jesteśmy zespołem, który specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg handlowych według obowiązujących przepisów.

PEŁNA KSIĘGOWOŚĆ
NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Stawiamy na innowacyjność i precyzję, gdyż wiemy, że pełna księgowość jest niezbędnym elementem funkcjonowania firmy.

Pełna księgowość to precyzyjny i dokładnie sformalizowany system ewidencji zdarzeń gospodarczych. Księgowość dla firm przede wszystkim służy do analizy, kontroli i zdobywania informacji na temat sytuacji organizacji na przestrzeni danego okresu czasu lub w konkretnym momencie. Nasi doradcy wiedzą w jaki sposób stworzyć pełen obraz finansów przedsiębiorstwa, dlatego podzielą się niezbędną wiedzą, w której zakres wchodzi księgowość. Wrocław i jego najbliższe okolice to dynamicznie rozwijający się region, atrakcyjny dla wielu młodych przedsiębiorców. Prowadzimy w Oleśnicy nasze biuro od wielu lat i stale obserwujemy zmieniający się rynek. Warto poznać podstawowe pojęcia związane z rachunkowością, aby w efektywny sposób zarządzać firmą tak, by generowała zyski.

DOPASOWANIE DO POTRZEB
PROFESJONALNA OBSŁUGA
MIERZALNE EFEKTY
NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA

OFERUJEMY WE WROCŁAWIU I OLEŚNICY

KSIĘGOWOŚĆ SPÓŁEK KAPITAŁOWYCH

KSIĘGOWOŚĆ STOWARZYSZEŃ

KSIĘGOWOŚĆ FUNDACJI

Zajmujemy się:

  • opracowaniem polityki rachunkowości oraz sporządzeniem planu kont zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości
  • ewidencją zdarzeń gospodarczych
  • wyliczaniem wysokości zobowiązań podatkowych i monitorowaniem terminów ich płatności

Dodatkowo zadbamy o:

  • sporządzenie miesięcznych/kwartalnych raportów lub sprawozdań finansowych
  • zgłoszenie oraz zaktualizowanie danych w urzędach i instytucjach
  • reprezentowanie Klienta w urzędzie skarbowym oraz podczas kontroli podatkowych dotyczących podatku VAT lub podatku dochodowego

KSIĘGOWOŚĆ DLA FIRM

wskażemy zagrożenia płynące z różnych zdarzeń gospodarczych

zaoferujemy najlepsze rozwiązania podatkowe

przygotujemy instrukcję obiegu dokumentów w firmie

Pełna księgowość – czym się charakteryzuje?

Pełna księgowość to najbardziej precyzyjny i jednocześnie skomplikowany system ewidencji księgowej. Prowadzona w ten sposób księgowość dla firm ukazuje pełen obraz sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Stosowany jest tu system podwójnego zapisu, dzięki czemu nie ma możliwości pominięcia jakiejkolwiek operacji. Pełna księgowość jest rewelacyjnym narzędziem do analizy i całościowej kontroli przedsiębiorstwa, pomagającym w efektywnym zarządzaniu firmą.

Księgowość dla firm – rodzaje księgowości

Istnieją różne możliwości prowadzenia księgowości. Wrocław, Oleśnica oraz ich okolice to miejsca, w których Meritum Centrum Obsługi Biznesu oferuje szeroki zakres usług, począwszy od uproszczonej księgowości po pełną księgowość, która jest jej najbardziej skomplikowaną formą. Wysokie koszty obsługi księgowej są następstwem jej sformalizowanej formy – niezbędna jest tu profesjonalna wiedza księgowego, ale dzięki temu właściciele zyskują rzetelne informacje dotyczące procesów gospodarczych, które zachodzą w ich firmie. Meritum Centrum Obsługi Biznesu oferuje jednak pełną księgowość we Wrocławiu i okolicach w rozsądnej cenie.

Księgowość – Wrocław i Oleśnica

Prowadzenie pełnej księgowości dla firm obowiązuje osoby fizyczne, spółki cywilne, spółki jawne oraz spółki partnerskie, których wartość przychodów w poprzednim roku wyniosła minimum 2000000 Euro. Pełna księgowość zawiera ewidencję przychodów i kosztów, majątku i źródeł jego finansowania, inwentaryzację majątku i zobowiązań, sprawozdania finansowe oraz kartę wynagrodzeń pracowników. Jeżeli są Państwo zainteresowani tą usługą, zachęcamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy naszą ofertę.

USŁUGI KTÓRE MOGĄ CI SIĘ PRZYDAĆ

DORADZTWO PODATKOWE

Nasz wykwalifikowany doradca podatkowy oferuje fachową pomoc w dziedzinie wszelkiego rodzaju podatków. Pomożemy poradzić sobie z wszelkimi trudnościami, udzielając profesjonalnych porad podatkowych, by jak najszybciej pokonać labirynt obecnego systemu podatkowego.

WINDYKACJA
PŁATNOŚCI

Wiemy, że upominanie się o należne środki i odzyskiwanie długów nigdy nie jest ani łatwym, ani przyjemnym procesem. Dlatego też warto w tym przypadku skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą rozwiązać wszelkie finansowe problemy z jednoczesnym utrzymaniem dobrych relacji z dłużnikami.

SPRZEDAŻ
SPÓŁEK

Sprzedaż gotowych spółek jako oferta pojawiła się na polskim rynku dość niedawno. Grono osób, które doceniają korzyści płynące z zakupu gotowej spółki, stale się poszerza. Dowiedz się więcej o tym, co możesz zyskać, kupując gotową spółkę. Meritum doradzi, pomoże i odpowie na wszelkie pytania dotyczące tego obszaru.

Potrzebujesz profesjonalnych usług księgowych?